PROBIOTIKA A PREBIOTIKA: TAJEMSTVÍ ZDRAVÉ DĚTSKÉ POKOŽKY

Co je to mikrobiom pokožky?

Mikrobiom pokožky je ekosystém mikroorganismů, včetně bakterií, hub a virů, žijících na povrchu pokožky každého z nás. Tento soubor mikroorganismů je zásadní pro ochranu pokožky před patogeny i pro udržení rovnováhy pH a podporu imunitní funkce pokožky.

Proč je rovnováha mikrobiomu důležitá?

Správně vyvážený mikrobiom vytváří na kůži prostředí, které naše tělo chrání před patogeny, jakožto původci nejrůznějších nemocí. Právě proto má udržování rovnováhy mikrobiomu pro zdravou kůži velký význam.

Probiotika a prebiotika? Jaký je jejich význam?

Ačkoli zní dost podobně, probiotika a prebiotika jsou dvě odlišné věci se specifickými funkcemi. Probiotika jsou definována jako živé mikroorganismy, které se přirozeně vyskytují v těle i v potravinách.

pr1

Při konzumaci nebo aplikaci na kůži poskytují tělu řadu pozitivních účinků, včetně:

- zmírnění chronických kožních onemocnění,

- podpory dobrého stavu střev a střevní mikroflóry,

- celkového posílení obranyschopnosti těla i pokožky.

Na druhou stranu prebiotika jsou pak potravou a substrátem pro probiotika. Jedná se o nestravitelné složky potravy, které stimulují růst nebo aktivitu určitých bakterií, čímž pomáhají udržovat rovnováhu mezi dobrými a špatnými bakteriemi ve střevech i na pokožce.

Když se probiotika a prebiotika zkombinují, ať už v krému na pokožku nebo ve stravě, nesou označení synbiotika. Jejich společný vliv na mikroflóru střev nebo pokožky je vyšší než při aplikaci jen jedné z nich (samotného probiotika nebo samotného prebiotika).

Kosmetika s probiotiky a prebiotiky

Kosmetika s probiotiky a prebiotiky poskytuje nejen preventivní ochranu pokožky, ale také pomáhá při různých kožních problémech. Pokud totiž není kožní mikrobiom v rovnováze nebo je jinak oslabený, dochází k projevům podráždění, citlivosti, vyrážkám či dermatitidám.

Přínosy probiotické péče o pokožku pro děti

Posílení mikrobiomu: Pravidelná aplikace pro a prebiotik na pokožku podporuje přirozenou rovnováhu kožního mikrobiomu, což je zásadní pro jemnou a zdravou pokožku dětí.

Zlepšení kožní bariéry: Probiotická péče posiluje mikrobiom pokožky, čímž zvyšuje funkci bariéry pokožky a chrání před nežádoucími vlivy prostředí.

Pomoc při kožních potížích: Probiotika a prebiotika mohou pomoci zmírnit běžné dětské kožní problémy, jako je ekzém a suchá kůže, díky své roli v rovnováze mikrobiomu pokožky.

pr3

Výběr správných produktů pro péči o pokožku

V kii-baa jsme vyvinuli jedinečnou přírodní dětskou péči, která pomáhá udržet správnou funkci kožního mikrobiomu a podporovat tak přirozený vývoj a odolnost zdravé dětské pokožky již od narození.

Unikátní obsah výše uvedených probiotik a prebiotik přispívá k posílení přirozené obranyschopnosti pokožky. Obsažené pečující bio oleje lisované za studena vytváří na pokožce lehký ochranný film, zvláčňují a dodávají pokožce potřebné živiny.

Všechny produkty obsahují jen suroviny prvotřídní kvality, jsou bez parfemace a vyrobeny s ohledem na životní prostředí.

Koupelová rutina s Kiibaa

Tahle rutina obsahuje tři produkty:

- přírodní dětskou mycí emulzi s probiotiky a prebiotiky,

- přírodní dětský šampon s probiotiky a prebiotiky,

- přírodní dětské tělové mléko s probiotiky a prebiotiky.

Všechny produkty mají certifikát CPK - certifikovaná přírodní kosmetika a jsou zcela bez parfemace, takže nezanechávají po použití žádnou vůni, jsou proto vhodné i pro maminky, které nechtějí ovlivnit citlivý dětský čich a ještě více tak podpořit přirozené pouto s miminkem.

Detailní informace o produktech najdete tady.

pr2


Jak jsme si vysvětlili, probiotika a prebiotika hrají klíčovou roli v péči o citlivou dětskou pokožku. Tyto složky jsou zásadní pro podporu zdravého mikrobiomu pokožky, který je mimo jiné nesmírně důležitý pro ochranu a celkové zdraví kůže našich nejmenších. Protože je vyvážený mikrobiom základem zdravé kůže, je důležité zvolit produkty, které tento křehký ekosystém nejen podporují, ale také chrání. Produkty kii-baa s obsahem pro a prebiotik, jsou tak skvělou volbou pro zachování zdraví pokožky vašich dětí od narození.