PŘÍRODNÍ KOSMETIKA PRO MIMINKA: NEJLEPŠÍ PÉČE PRO VAŠE NEJMENŠÍ

Miminka mají velmi citlivou pokožku, to není třeba nikomu připomínat. Jak ale vybrat tu nejlepší přírodní kosmetiku pro vaše miminko? Je důležité pamatovat na to, že kůže novorozenců je až 5× tenčí než kůže dospělých a vyžaduje speciální péči.

Jak se liší kosmetika pro miminka a pro dospělé?

Kosmetika pro miminka se od té pro dosplěé liší především složením. Obzvlášť při kosmetice určené pro novorozence je důležité, aby neobsahovala žádné umělé látky a alkohol, který by citlivé dětské pokožce škodil.

Význam přírodní kosmetiky

Přírodní kosmetika je ideální volbou pro citlivou pokožku vašeho miminka, je vyrobena z přírodních zdrojů a neobsahuje chemické látky, které by mohly poškodit citlivou pokožku. Je šetrnější nejen k pokožce, ale i k životnímu prostředí. Produkty přírodní kosmetiky jsou bez parfemace, což je ideální, jelikož parfémy se řadí mezi běžné alergeny.

Co by v dětské kosmetice nemělo být?

Je důležité, aby kosmetika neobsahovala škodlivé látky jako jsou parabeny, formaldehydy, methylisothiazolinone, benzisothiazolinone a silikony. Tyto látky mohou narušovat přirozenou funkci pokožky a být potenciálními alergeny nejen pro Vaše děti.


Jak vybrat správnou kosmetiku?

Výběr správné kosmetiky je klíčový a proto doporučujeme se držet následujících pravidel:

Pro novorozence: Vyberte produkty speciálně určené pro novorozence. Tyto produkty by měly být hypoalergenní a bez parfemace.

Pozor na reakce: Sledujte jakékoliv reakce na pokožce vašeho dítěte a v případě podráždění nebo vyrážky přestaňte produkt používat.

Minimalismus: Čím méně složek produkt obsahuje, tím lépe. Dbejte na jednoduchost a přírodní složení. V první týdnech i měsících života si miminko dobře vystačí i s vodou bez mycích produktů.


Jak správně používat dětskou kosmetiku?

Míra použití: Méně je někdy více, zejména když jde o dětskou kosmetiku. Používejte malé množství a aplikujte jen tam, kde je to skutečně potřeba.

Vhodná aplikace: Při aplikaci kosmetiky na pokožku miminka buďte jemní. Používejte měkké a hladké pohyby, abyste předešli podráždění nebo nepohodlí.Vyzkoušet můžete i hedvábné mycí houby.

Zkoušení nových produktů: Při zavádění nové kosmetiky začněte s malým množstvím na malé části pokožky. Tím zjistíte, zda nedochází k alergickým reakcím nebo podráždění​​.

Četnost mytí: Omezení četnosti mytí může pomoci udržet přirozený maz pokožky, který chrání a hydratuje. Pro novorozence a kojence není denní koupání nezbytné​​.

Přírodní oleje: Používejte přírodní oleje pro hydrataci a masáže. Například jemný mandlový olej je vhodný i pro velmi citlivou pokožku miminek​​.

popraskané suché rty (2)


Produkty kii-baa organic

V Kii-baa se specializujeme na bezpečné a přírodní produkty pro vaše miminka. Nabízíme krémy, mýdla, olejíčky a šampony, které jsou speciálně navrženy pro citlivou pokožku novorozenců a dětí.

Všechny naše produkty obsahují pouze suroviny prvotřídní kvality, šetrné jak k lidskému zdraví, tak i životnímu prostředí a jsou vyráběny s důrazem na etickou stránku výroby.

Kii-baa organic je česká značka. V České republice žijeme, vyrábíme i testujeme. Složení naší kosmetiky, stejně jako naše výroba, splňují ty nejpřísnější pravidla certifikované přírodní kosmetiky.

A protože myslíme také na ekologii, jsou tuby našich krémů z více než 50 % vyrobeny z recyklátu a všechny naše obaly jsou 100% recyklovatelné.

Vybírejte produkty, které jsou šetrné, bezpečné a přírodní. U Kii-baa najdete široký sortiment produktů, které poskytují nejen péči, ale i ochranu pro nejcitlivější pokožku. Díky správnému výběru kosmetiky můžete zajistit, že vaše miminko bude mít zdravou a šťastnou pokožku.

1